Hakkımızda

Eskişehir Moda OSGB Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi
İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda Eskişehir Moda OSGB olarak temel amacımız; işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlanması amacıyla iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermektir. Çalışanların sağlığına zarar verebilecek hususların önceden belirlenerek gereken önlemlerin alınması, iş kazası geçirmeden meslek hastalığına yakalanmadan rahat ve güvenli bir ortamda çalışmaların sağlanması, çalışanların ruhsal ve bedeni sağlıklarının korunması ve üretiminde devamlılığının sağlanmasıdır.

İş yerinde sağlık ve güvenlikle ilgili şartları sağlamak, işverenin ödev ve sorumluluğundur. Çalışanlar alınan her türlü tedbire ve talimatlara uymakla yükümlüdürler. İlgili düzenlemeleri hazırlamak ve uygulanmasını denetlemek ise elbette bakanlığın görevidir. İş Güvenliği bir kültürdür ve sağlanması ilgili tüm tarafların bu kültüre inanmaları ile mümkündür.

Eskişehir Moda OSGB Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmenin haklı gururu ve sorumluluk bilinci ile emekten halktan yana bir OSGB olmanın bilinci ve sorumluluğu ile iş güvenliği işinin her boyutunu düşünerek, Eskişehir’in tüm ilçeleri ve çevre illerde, kaliteli bir hizmet vermeyi amaçlamıştır

Eskişehir Moda OSGB Ortak Sağlık Güvenlik Birimi çalışanları ; Konusunda uzman ve deneyimli A, B, C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları, işyeri hekimleri ve diğer sağlık personeli, tecrübeli teknik elemanlarından oluşmaktadır ve yasa ve yönetmeliklerdeki işletmeler için öngörülen ve istenen görevleri, asgari seviye olarak belirlemişlerdir, İş Sağlığı ve Güvenliği şartlarını oluştururken bilgi birikimi ile sistemli ve verimli çalışmaların kurulması en önemli hedefimizdir.

Eskişehir Moda OSGB firma çalışanları olarak ,Eskişehir’in bu konuda çalışan en uzman kadrosu ile işveren ve işçilere karşı koşulsuz ve kesintisiz bir “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Danışmanlığı” hizmeti vermek ve “Eski en iyi İş Güvenliği Danışmanı” ve Ortak Sağlık Güvenlik Birimi olmaktır.