YÜKSEKTE ÇALIŞMA EĞİTİMİ

Yatay ve Dikey Yaşam Hattı Kurulumu

İnşaatlarda, fabrika içi ve dışı çalışma alanlarında ve çatılarda çalışan kişinin yüksekten düşme ihtimalinin olduğu işlerde yatay ve dikey yaşam hatlarının kullanılması bir zorunluluktur. Hızlı kurulan, 10 yıl üretici firma garantili ithal ekipmanlarla sigortalı yaşam hatlarının incelenmesi gereksinimlerin tespiti ve montajı konusunda firma olarak hizmet vermekteyiz.

Yüksekte Çalışma Eğitimleri

IRATA Sertifikalı iş güvenliği uzmanlarımızla sertifikalı yüksekte çalışma eğitimlerini teorik ve uygulamalı olarak 6331 sayılı iş kanununa uygun “Güvenli Yüksekte Çalışma” eğitimleri vermekteyiz. Firmanın ihtiyacına göre 1-5 gün arasında süren eğitimler sonunda yüksekte çalışan personeliniz emniyet kemeri-lanyard-ankraj kullanma, emniyet alma, yaşam hattını kullanma, merdivenler, korkuluklar gibi konularda eğitim alacaklar ve kendi çalışma sahalarında yapılacak uygulamlı eğitimle yaptıkları işi daha güvenli nasıl yapacaklarını öğrendikleri gibi mevcut problemlerinin çözümü konusunda da uzman eğiticilerimiz sahada yaptıkları incelemeyle işin güvenli yapılması noktasında uygun yolu kendilerine öğretecektir.

Güvenlik Ağları

Güvenlik ağları başta inşaat sektörü olmak üzere yüksekte yapılan çalışmalarda en etkin ve ekonomik toplu koruma uygulamasıdır. Yapımı süren binaların dış cephelerinde, merdiven şaft boşluklarında kullanıldığında çalışan personel düştüğünde enerjiyi sönümleyerek düşmesini ve yaralanmasını önlerken, inşaatlarda en çok karşılaşılan kaza olan yüksekten malzeme düşmesini de engellemektedir. Bu şekilde çalışanların, yapı sahiplerinin ve çevreden geçenlerin can ve mal güvenliklerini koruma görevi görmektedir.